Ecover

Ecover - ekologická drogerie www.karite.cz

Skupinka eko průkopníků se vydala v roe 1979 pomoct lidem vymanit se ze špatných návyků v uklízení.

V tu dobu spousta čističů obsahovala toxické látky.

Tyto toxické látky znečišťují vodní toky, ničí život v přírodě a dokonce jsou škodlivé pro lidi, kteří je používají. Vizionáři v oblasti vědy věděli, že pokud budou lidé používat dál toxické produkty, svět se brzy stane špinavým místem. Tak vynalezli ECOVER v malé zahradní kůlně, na belgickém venkově a ukázali světu první prací přípravek bez fosfátů. Tím dokázali, že lze čistit a zároveň matku přírodu dělat šťastnou.

Od té doby Ecover urazil kus cesty. Nyní má sídlo v San Francisku, celkem 35 produktů a 40 zemí. Továrny jsou ve Francii a Belgii, nová bude v Chicagu.

Obaly vyrábí Ecover z cukrové třtiny, ne plastu!

Inspirace pochází z rostlin.

Ecover používá enzymy - rozkládají skvrny - např. proteáza, amyláza, fungují na skrvny od bílkovin a cukrů. Najdete je v tabletách do myčky a prášku na praní. Díky enzymům se mnohem méně použije povrchová aktivní látka.

Ecover nepoužívá fosfáty - je to molekula přidávaná do čističů, aby změkčily vodu a tím povrchové aktivní látky lépe čistily. Problém je nadužívání fosfátů, ve velkém množství se dostávají do vodních toků a život ve vodě postupně vymírá. Pak se tam dostanou bakterie, živí se mrtvými řasami atd., a spotřebují všechen kyslík ve vodě.

Ecover používá palmový olej - ze západní Afriky, kde je domácí. Problém je s palmovým olejem ze zamí, kde není domácí - Malaysie, Java, Borneo. Ecover se stal hlasujícím členem kulatého stolu udržitelného palmového oleje.

Ecover používá konzervanty, 0 - 0.02%, jinak by se přemnožily bakterie.

 

 

65
12901651290

Stránka 1 z 1 - 33 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 33 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.