S jakými problémy se můžete setkat, pokud má vaše tělo během letních měsíců málo tekutin? Jak se projevují příznaky dehydratace a s čím vším se můžete potýkat?

voda

1.       Suchá pokožka
2.       Pocit sucha v ústech
3.       Rozpraskané rty
4.       Bolest hlavy
5.       Pocit, že se vám točí hlava
6.       Únava, která není z nevyspání
7.       Přibírání na váze
8.       Střevní potíže
9.       Křeče

Ani bychom neřekli, že některé tyto potíže opravdu souvisejí s nedostatkem vody v těle. Je tomu ale skutečně tak. Jak je to možné?
Pocit sucha v ústech dokážeme všichni pojmenovat. Většinou se také velmi rychle napijeme, a to z pocitu žízně. Pokud se vám lepí jazyk na patro, pravděpodobně byste měli dodržovat pitný režim pravidelněji.

tvář

Suchá pokožka nejspíš lidi, kteří mají neustálý problém s pokožkou nenapadne. Navíc většina lidí sáhne spíše po tělovém mléce, případně některém z olejů. Většina lidí také suchou pokožku přisuzuje klimatizaci nebo také hormonům. Ovšem odpověď může být i mnohem jednodušší: nedostatek tekutin v těle. Pokud je to ten případ, pijte více vody a uvidíte do několika dní markantní zlepšení. Pokud ne, problém je jinde.

Bolesti hlavy trápí mnoho z nás. Lidé jimi trpí chronicky, jiní mají migrény, další to svádí na stres, pracovní únavu nebo třeba vliv obrazovky notebooku či počítače. Ale někdy se může jednat skutečně o nedostatek tekutin. Proto pokud vás bolí hlava a vy jste v posledních pár dnech zrovna mnoho vody nevypili, měli byste si na stůl postavit alespoň litr a půl vody a za den ji skutečně vypít.
Střevní potíže mají mnoho příčin. Pokud náhle trpíte zácpou, může za to nedostatek tekutin, a to proto, že nedostatek vody ve střevech zpomaluje metabolismus a veškeré zpracovávání potravin v těle.

limonáda

Pokud náhle přibýváte na váze, je to také spojeno s metabolismem. Jak u jsme řekli, dehydratace zpomaluje metabolismus a bez vody se některé tuky nerozpouští v těle tak, jak by měly.

Proto pijte více vody!