Leukémie je nádorové onemocnění krevních buněk. Zlo, které potkat nechcete. Napsala několik příběhů, ať už dobrých, nebo špatných. Každý je něčím výjimečný, každý bojoval trošku jinak. Na podporu onkologicky nemocných pacientů pořádá jedna z bývalých pacientek nadační pochody. Vše začalo v září 2013, kdy se zhruba 200 lidmi, kamarády i úplně cizími, vystoupala na naši nejvyšší horu. Rok po její transplantaci. Další roky lidé přibývali a s tím i získané peníze pro Nadaci pro transplantace kostní dřeně.
Pro letošní rok ale přichází změna.
hora Sněžka
Sněžka byla zdolána šestkrát, proto se pochod přesouvá na Černou horu. Pokud budete chtít přispět na dobrou věc, určitě přijďte. Sraz je 7. září 2019 o půl 10 pod lanovkou v Jánských lázních. Zakoupením symbolického šátku přispějete, a ještě budete mít památku. Do kasičky ale můžete vhodit libovolnou částku. Každý účastník navíc dostane tašku plnou drobných dárků od sponzorů. Najdete v ní ale i lahev s pitím, kdyby vás přepadla žízeň při náročném výšlapu. Pokud se bojíte náročnosti, tak není třeba. Pro všechny případy vede na vrchol lanovka. Ale přeci jenom, vyjít kopec pěšky znamená víc pro vaše tělo.
červené krvinky
Odměnou vám bude výhled na Krkonoše, nebo i zasloužené tradiční borůvkové knedlíky. Restaurací je v okolí nespočet, o jídlo se tedy bát nemusíte.
Pokud patříte do věkové kategorie mezi 18 a 35 lety, můžete se nechat zapsat do registru dárců kostní dřeně. Dárců je stále málo, a může se stát, že zrovna vy jste ten vhodný, a mohli byste někomu zachránit život. A to už něco znamená ne?
žena po chemoterapii
Budeme rádi, pokud podpoříte tento pochod. A jestli zrovna nemáte čas, můžete poslat třeba dárcovskou SMS. Typ vaší pomoci necháme na vás, když z toho ale získá něco i vaše tělo, pomoc je dvojnásobná.
Chceš-li jít rychle, jdi sám. Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.