Dovolená je opravdu skvělá věc. Dopřáváme si ji jako odměnu za náročný pracovní rok abychom mohli na chvíli vypnout, zrelaxovat se a načerpat energii. Zároveň poznáváme krásy a kulturu jiné země. Zkrátka dovolená je pro většinu z nás jednou z nejlepších věcí za celý rok. Jenže nás od ní často odrazuje vysoká ceny.
Kufr na dovolenou
Pokud si chcete dopřát klidnou dovolenou bez toho, abyste museli cokoli složitě zařizovat, sáhněte po dovolené prostřednictvím cestovní kanceláře. Abyste dosáhli co nejnižší ceny, máte dvě varianty. Tou první je, koupit si pobyt dopředu, nejčastěji se prodávají na příští sezonu. Cena tohoto zájezdu je opravdu mnohem nižší a obsahuje i spoustu bonusů.  Problém ale nastává v tom, že nevíte, co se za celý ten rok může stát.
Žena u bazénu
Jestliže zájezd zrušíte, peníze vám sice vráceny budou, ale ne v plné výši. Druhou možností je nákup dovolené opravdu na poslední chvíli. Pokud vám nevadí, že se budete muset narychlo balit. Nejvýhodnější jsou nabídky, u kterých je odjezd nebo odlet hned druhý den. Tyto nabídky najdete jednoduše na stránkách cestovních kanceláří a můžete si dokonce nastavit upozornění, díky kterému vám dovolené tohoto typu budou chodit přímo do e-mailové schránky. Není tak žádnou zajímavostí například Řecko s All exklusive za pouhých 12 tisíc. Touto cestou můžete ušetřit opravdu za celou rodinu i desítky tisíc. Jednejte ale rychle! O tyto nabídky se lidé doslova perou! Své štěstí můžete ale také zkusit u německých nebo polských cestovních kanceláří, které nabízí stejné pobyty za mnohem lepší ceny.

Jste-li dobrodruhem, který si rád svou dovolenou plánuje podle sebe a jedná takzvaně na vlastní pěst, tedy bez cestovních kanceláří, také pro vás máme pár tipů. Začneme u letenek, které díky spoustě webových stránek (např. letuška, google flihgt, …) naleznete opravdu za výhodné ceny. Ubytování si můžete zajistit přímo přes jeho poskytovatele, což ale nebývá moc výhodné, protože ceny jsou opravdu vysoké a domluva bývá často také složitá. Doporučuji vyzkoušet web Airbnb, který obsahuje nabídky hostitelů i s jejich hodnocením a fotkami. Můžete se tak dostat klidně i do bungalovů na pláži, které vám poskytnou pravou dávku dobrodružství, a to vše za příjemnou cenu.