I ta nejlevnější multifunkční tiskárna najde uplatnění v domácnostech pro skenování a kopírování textových dokumentů. Můžete ji však využít i jinak.vytištěné barevné stránky.jpg

Staré fotografie patří do archivu

Multifunkční zařízení (funkci tiskárny, kopírky a skeneru v jednom výrobku) využijete například pro nasnímání (digitalizaci) vašich starých fotografií z doby, kdy ještě dominovaly analogové fotoaparáty. V digitální podobě staré snímky ani negativy nezestárnou a digitální archiv můžete ukládat na archivní média (vypalovat na DVD), mít je uložená duplicitně na více flash discích či externích discích, anebo využít některého datového úložiště, např. Dropbox, Disk Google, Mega apod. Budete mít stále staré fotky při ruce a nemůže se stát, že byste o své nostalgické vzpomínky na „staré dobré časy vašeho mládí“ přišli.

Skenování má řadu užitečných funkcí

Multifunkce se může hodit i pro občasné kopírování jakýchkoli dokumentů a pro skenování pokladních dokladů, letáků, dětských ilustrací a maleb a dokonce i textů knih. Funkce skeneru umožňuje nasnímat text z libovolné strany knihy, a to i v cizím jazyce. Některé programy podporují i znaky řecké abecedy, azbuky atd. Můžete si tedy do elektronické podoby převést jakýkoli text z různých brožur, novin, knih a časopisů a uložit jej podobně jako staré fotografie.
Důležité je také vědět, že u nejlevnějších multifunkčních tiskáren pracuje skener v malém rozlišení, které někdy nemusí být dostačující. Před nákupem zařízení se tedy včas o tomto parametru informujte.široký velkokapacitní plotr.jpg

Kopírování

Funkci kopírky barevné nebo černobílé tyto výrobky zastanou poměrně spolehlivě. Může se to v některých situacích hodit, jako jsou např. kopie rodných listů, občanských průkazů, smluv a dalších dokladů, které jsou v určitých případech zapotřebí. V dnešní době se sice většina záležitostí vyřizuje elektronicky prostřednictvím e-mailu, ale pro osobní jednání na pobočkách úřadů a institucí postačí i tento způsob.