Jestliže vás oslovilo pěstování mladých výhonků rostlin a chtěli byste si vyzkoušet, jaké to je, vypěstovat si vlastní úrodu, tak jste na té pravé cestě, jak si za pár korun zajistit hromadu chutné a křupavé zeleniny maximálně prospěšné pro zdraví.
Není nic snazšího než se do pěstování mladých výhonků rostlin pustit, vždyť vyzkoušet to můžete s hrstí obyčejných semínek ze zahradnictví a zavařovací sklenicí. A když vás to bude bavit, a výhonky vám zachutnají, tak si nezapomeňte pořídit kvalitní vybavení, vyplatí se to. Do pěstování mladých výhonků rostlin totiž nemusíte investovat víc než pár sto korun. Něco vydáte za semínka, bez kterých se v tomto případě není možné obejít, a něco vás bude stát i koupě speciální nádoby na klíčení. V každém případě se vám podobná malá investice rychle vrátí, neboť miska na klíčení nestojí více než čtyři sta korun, a díky ní si vypěstujete hromadu výhonků téměř zadarmo, a navíc ušetříte peníze za vodu.semenáčky rokety v půdě.jpg
Miska na klíčení nakliceno.cz je speciální, chytře navržená miska, se kterou vám pěstování výhonků půjde jedna radost.
Semínka a posléze výhonky díky této misce snadno a rychle propláchnete. Výhodné je i to, že misky můžete stohovat, takže všechna klíčená semínka propláchnete najednou. To vám umožní pohodlně pěstovat několik druhů výhonků, aniž byste museli obsluhovat několik nádob. A díky hromadnému proplachování ušetříte peníze na stočném.
Jistě vás napadne i to, co budete dělat s tak velkou úrodou klíčků. Odpověď je jednoduchá – prostě je sníte.velké klíčící semeno.jpg
Brzy zjistíte, že mladé výhonky jsou nejen zdravé, ale také velice chutné – jako ta nejkřehčí šťavnatá zelenina. Mezi desítkami druhů semínek objevíte ta, jejichž výhonky vám budou nejvíce chutnat, a které si oblíbíte v kuchyni – ať už jako součást vašich polévek, pomazánek anebo salátů či jiných jídel. V kuchyni se klíčky rozhodně neztratí, a uvidíte, že když vám něco zbude, vždycky se najde někdo, kdo si přebytek rád odnese.