Klíčení semínek je skvělá věc! A především je to výtečný způsob, jak si můžete zajistit hromadu vitamínů, minerálů, enzymů, a jiných důležitých látek v dobře stravitelné podobě. Takže pokud pěstování mladých výhonků rostlin zaujalo i vás a zvažujete, že byste se do něj pustili, tak už déle neváhejte a jděte do toho! Rozhodně se to vyplatí, a to hned z několika hledisek najednou.
Jedná se snad o ten nejsnazší způsob, jak si zajistit hromadu zdravé zeleniny, aniž byste museli vydat nějakou větší fyzickou námahu. Pěstování mladých výhonků rostlin můžete klidně svěřit i svým dětem – tak snadné to je!cizrna.jpg
Nepotřebujete k tomu žádné speciální nástroje, žádné speciální znalosti ani dovednosti. Stačí několik jednoduchých kroků, a o všechno ostatní, co je důležité, se za vás postará samotná příroda.
A samozřejmě je to i velmi levné.
To jediné, co musíte udělat vy, je pořídit si semena na klíčení nakliceno.cz, a k tomu vhodnou nádobu, ve které budete semínka klíčit. Poté semínka důkladně namočíte, až nabobtnají a necháte je ve vlhkém, teplém a světlém prostředí rozvíjet svůj potenciál. A jakmile budou klíčky dostatečně velké, můžete sklízet. Jisté je, že si na nich skvěle pochutnáte.lžíce chia semínek.jpg
Jen byste si měli dát dobrý pozor na to, jaká semínka ke klíčení si zvolíte. Semínka je snadné koupit – narazíte na ně v každém obchodě se zahradnickými potřebami. Ovšem pozor! Semínka, která si vyberete, nesmí být v žádném případě mořená – to by znamenalo, že vám namísto prospěchu pro zdraví mohou přinést otravu, takže byste skončili v nemocnici. A právě to je důvod, proč je lepší volit nákup semínek ve specializovaném obchodě – třeba v tom s potřebami pro klíčení semínek.
Na tom správném místě si můžete pohodlně koupit jak semínka (vybírat můžete z desítek druhů), tak i speciální misky a sklenice na klíčení, se kterými vám vše půjde ještě lépe od ruky.