Pokud vlastníte automobil určitě jste už někdy slyšeli o autofolií. Pokud Vás zajímají druhy a jaké jsou jejich přednosti, tak jste tady správně. Pojďme se na to podívat.

Co je vlastně autofolie

Pod pojmem autofolie si můžeme představit různé aplikace autofólií na Vašeho pojízdného miláčka. Mezi nejčastěji používané patří autofolie sluneční, bezpečnostní a 3D folie. Kromě toho se dají tyto folie použít na firemní a reklamní účely. Díky digitální technologii se na autofolie lze přenést jakýkoliv motiv, která se posléze přenese na auto, které poté plní i například reklamní činnost.

porsche

Druhy autofolie a její přednosti

Jak už bylo psáno výše existuje více druhů autofolie. Sluneční autofolie nám už dle názvu lehce naznačuje co bude její předností. Aplikuje na sklo automobilu a díky tomu pohlcuje světelné i tepelné záření. Nejen, že si můžete vybrat z různé barevné škály, ale velmi významná je u této folie i propustnost, která lze zvolit například v 10 %, 20 %, 35 % anebo 70 %. Mezi další typ patří bezpečností autofolie. Její funkce je velmi významná, a tedy patří k častým foliím, kterou si řidiči na svůj automobil nechají aplikovat. Folie se lepí na vnitřní stranu bočních skel a díky tomu spolucestující chrání před střepy, pokud by se tyto skla rozbily. Mohou taky dobře sloužit, proti zlodějíčkům. Pokud ovšem folií si necháme aplikovat na přední masku, kapotu, nárazník nebo třeba zrcátka zabráníte tak mechanického zničení, které vzniká od odletujících kamínků a při nešetrném parkování.

auto

Poslední významná autofolie je 3 D, která prožívá velký rozmach. Aplikují se na lak vozu anebo interiéru vozu. Díky těmto autofoliím můžete změnit celý interiér vozu a meze se zde opravdu nekladou. Ať už si vyberete z paletových nebo metalických barev vždy budete za hvězdu. A aby toho nebylo málo dají se i pořídit i speciální autofólie, které imitují různé materiály jako je hliník, karbon nebo perleť. Pokud je perleť pro Vás moc crazy zkuste ty s matným designem v černé nebo bílé barvě. A ani design dřeva není překážkou. Je tedy jen na Vás, jak moc popustíte uzdu své fantazie.