Podzim je tady a vy už nemůžete tolik času trávit venkovními aktivitami, neboť jim počasí nepřeje. Pokud nejste domácí typ, televizní pořady, knihy a povalování na gauči vám nic neříká, vyrazte ven, uděláte něco pro své tělo, duši a možná potkáte i zajímavé lidi.
Jedna rada na začátek. Plánujte. Nečekejte až na víkend, budete rozmrzelí a navíc ztratíte hromadu času. Možná namítnete, že přes týden na to nemáte čas, ale na sociálních sítích najdete spoustu tipů na akce přímo ve vašem okolí.  Do plánování můžete zapojit i rodinu. Děti si pak nebudou moci stěžovat, že je to nuda.
lidé na koncertu
Obecně lze rozdělit aktivity do 2 skupin
S dětmi je to asi nejnáročnější. Pokud ještě je mezi nimi  větší věkový rozdíl, je velký problém vymyslet zábavu, která by byla vhodná pro všechny. Ale samozřejmě možnosti tu jsou, nejen že se zabaví mladí, ale i dospělí si přijdou na své.
·        Vodní svět, aquaparky
·        IQ landia
·        kino
·        muzea
·        sjezdovky
Všechno se bude dětem líbit, vám zajisté taky, má to ale jednu nevýhodu a tou je finanční náročnost. Zajímejte se proto, kdy je zvýhodněné vstupné. Mnohé instituce na významná data, nabízejí vstup za symbolickou částku.
promítací sál
Vy a partner máte škálu výběru pestřejší. Obzvlášť pokud nemáte děti, nebo máte hlídání.  Je jen na vás, zda si vyberete jednodenní akci, nebo zvolíte např. celý víkend.
Zajímejte a sledujte dění kolem vás i na malém městě se konají leckdy zajímavé akce, za kterými by jste jinak museli do velkoměsta. Několik tipů můžete třeba najít i na různých slevových portálech, při čemž ušetříte i nějakou tu korunu. Pro dobrodruhy tu je možnost nákupu letenky na poslední chvíli a kdo ví, kam vás křídla zavanou.
            Za nezapomenutelnými zážitky ovšem nemusíte hned vyrazit do víru města. Je to o lidech a pokud máte kolem sebe skvělou partu, vystačíte si sami a o zábavu máte postaráno.