Kuchařky našich babiček jsou sice zajímavé, ale příprava jídel přeci jenom trvá déle, než jste ochotné skousnout. Nebaví vás hodinová příprava a několikahodinové vaření. Neustálé míchání, špinění několika kastrůlků, ve kterých si musíte připravit další věci, které nakonec smícháte, aby výsledek byl skvělý.
Jste moderní ženy, co nemají tolik času a ani chuti vyrábět složitá jídla. Můžete si na internetu nebo v nových kuchařkách najít rychlé pokrmy a nakonec zjistíte, že , při které vám dokonce budou rádi pomáhat ostatní členové rodiny. Společně strávený čas je cenný.
těstoviny s rajčátky
Pokud vykouzlíte palačinky, které vám pomůžou vaše děti mazat tím, co mají rády, nebo nalévat těsto do formiček na mufiny a po upečení je budou zdobit, je o veselí postaráno.
Víkendové nebo prázdninové obědy, kdy jim dovolíte krájet zeleninu a pokládat ji na talíř s těstovinami, se rázem stanou svátečními chvílemi, kdy všichni ocení jejich zručnost a jim díky vlastní práci bude lépe chutnat.
Ale i příprava na romantický večer ve dvou může být zábavnou hrou a předehrou jiných činností.
S partnerem si můžete připravit sklenici vína a ze společně nakoupených ingrediencí začnete vařit. K tomu si můžete pustit nějakou pěknou hudbu, která ve vás začne vyvolávat pocity nadcházejícího pěkného večera.
I když vás partner dopředu upozornil, že má chuť povečeřet babiččinu svíčkovou, vysvětlete mu, že příprava je zdlouhavá a vy rozhodně nechcete strávit večer ležením na gauči a sledování televize. Co také jiného se dá po takovém jídle dělat, že?
zeleninový salát
Navíc, s tímhle jídlem by vám asi vaše drahá polovička nijak nepomohla.
Nebojte se zkoušet nové recepty. Většinou nejsou nijak složité, bývají rychlé a chutné.
Kromě načančaných těstovin můžete vytvořit na talíři krásu pro oko i ze zdravých jáhel, pohanky, nebo třeba kuskusu. S přidáním česneku, rozhodně nic nezkazíte. Tedy, pokud se nejedná o nadcházející večer strávený ve dvou.
Knedlíky v dnešní době vaří málokterá hospodyňka a ani kupované se do současného trendu zdravé výživy nehodí. I když občas si zahřešit…
Zapojte členy rodiny do zdobení dortu, do vaření svátečního oběda, a jestli to nebude vypadat dokonale, nevadí. Důležité je, že jste se všichni u přípravy dobře bavili.