Od jarních dnů, kdy začíná sílit intenzita slunečních paprsků, až do babího léta jsou naše vlasy ohroženy dehydratací. Na letní dovolené je k tomu ještě vysušuje slaná nebo chlorovaná voda a vítr. UV záření proniká až do vnitřní struktury vlasu a ničí ho až ke kořínku tím, že narušuje vlasový protein. Vlasy poškozené vysušováním ztrácejí pružnost a lesk a dochází k jejich oslabení.
žena v tílku
Bezprostředně před dovolenou nechoďte ke kadeřnici na barvení vlasů. Při sluneční expozici se barva z tónovaných vlasů rychleji vymývá, u nebarvených vlasů přirozená barva zesvětlá, protože dochází k rozkladu vlasového barviva. Ještě více na slunci trpí zesvětlované vlasy, které jsou už narušeny chemickými přípravky.
Pokud nevíte, , pak právě vám jsou určeny následující řádky.
· V horkých letních dnech nevystavujte své vlasy přímému slunečnímu úpalu, ale určitě si pořiďte elegantní pokrývku hlavy. Klobouky jsou v módě nejen tuto sezónu a každá žena si vybere alespoň jeden slušivý model.
· Na pláži nechoďte s vlasy stále svázanými do culíku nebo drdolu, ale nechte je volně schnout na vzduchu a ve stínu. Následně dopřejte svým vlasům kvalitní péči v podobě sluneční kosmetiky.
· Zvolíte-li dobrý šampon, podaří se vám z vlasů účinně vymýt zbytky mořské soli nebo chlóru. Rozhodně použijte kondicionér pro snadné rozčesávání nebo masku s hydratační a vyživující složkou, ideálně pak celou řadu přípravků s UV filtrem. Existuje celá řada výrobků profesionální vlasové kosmetiky určených k regeneraci vlasů, které můžete používat během dne. Ochranné spreje, krémy, séra nebo vosky vytvoří na vlasech ochranný film.
voda stříkající z vlasů
Pokud s potěšením nastavujeme své tělo i vlasy teplým slunečním paprskům, musíme je také před nimi chránit. Při správné hydratační péči je dokážeme celé léto udržet v dobré kondici. Bez kvalitních opalovacích krémů a ochranné vlasové kosmetiky se v létě zkrátka neobjedeme.