Pokud máme možnost, tak by nám především mělo záležet na ekologii prostředí a ovzduší. Přece jenom neodbornými zásahy do přírody si zhoršujeme svoje podmínky pro klidný a především zdravý život. Ničit životní prostředí je jako si ukrajovat porci svého vyměřeného věku na této planetě. Možná to zní pro někoho dost přehnané tvrzení, ale na druhou stranu je třeba se podívat, jak moc se rozšiřují různá zařízení a vesměs práci za nás odvádí stroje. Ty potřebují správnou údržbu a zásobu olejů a různých kapalin, aby fungovaly správně a také samozřejmě delší dobu pracovaly pokud možno bez poruch. Přece jenom se jedná o poměrně drahé investice.

expanzní nádoba

Bez tekutiny to rozhodně nepůjde

Ať již bude řeč o tepelných, klimatizačních, případně solárních čerpadlech nebo jiných chladících a topných zařízeních, bez tekutiny to skutečně nepůjde. Doporučují se například kapaliny Glitherm, které dosahují skutečně vysoké kvality a jejich směs je netoxická, tudíž použitelná i v potravinářském průmyslu. Tyto efektivní koncentráty jsou doplněny organickými inhibitory koroze, což prodlužuje životnost strojů nebo zařízení. Navíc jsou zde biocidní činidla a látky, které zabraňují pěnění. Kapalina se nemusí dále ředit.

klimatiazce

Široká nabídka kapalin

Tyto špičkové kapaliny jsou vyráběny na bázi netoxického propylenglykolu a mají skutečně podstatně zvýšenou odolnost proti vysokým teplotám. Tudíž si dokážou poradit s vakuovými kolektory a to celkem hravě. Skutečnou výhodou je jejich složení, které je velmi šetrné vůči životnímu prostředí a bezpečné pro lidi. Kapaliny se vyrábí podle potřeb v jakékoli konfiguraci teplot od -10°C do -50°C. Ovšem u nás klimatizační pásmo není zase až tak vysoké, tudíž dostačující budou kapaliny do -35°C. Každá z nabízených produktů je určena do něčeho jiného, tudíž by se měly tekutiny vybírat podle specifikace a také především doporučení samotných výrobců, kteří vědí, co je nejlepší pro daný stroj nebo jednotku.