Lidé žijí v trojrozměrném prostoru, a proto jsou jim tu zapotřebí i trojrozměrné předměty. Někdy se tyto vyrábějí tak, jak je lidstvo už od nepaměti zvyklé, někdy se k tomuto může ale přistupovat i inovativně. To znamená, že lze takové věci někdy i vytisknout na tiskárně. Pochopitelně ale ne na jen tak ledajaké, nýbrž na té, jež nese označení 3D.

To, co by ještě poměrně nedávno mohlo vypadat jako ryzí utopie, se tak stalo skutečností. Dnes už se lidé nejednou nemusejí snažit zhotovit to či ono vlastníma rukama, ale mohou to svěřit právě někomu, kdo jim to v dokonalé kvalitě vytvoří právě na takové tiskárně. A o tom, že 3d tisk Zlín kvalitu nabízí, nepochybujte.

3d tisk

Tato firma se právě na výtvory související s 3D tiskem specializuje, a vyhoví tu každému, ať už tento potřebuje zakázkovou či sériovou výrobu toho, co lze na podobných tiskárnách zhotovit. Využívá se zde technologie FFF (FDM), spočívající v natavení specifické struny termoplastu a následném vytlačování tohoto materiálu z trysky a jeho kladení po tenkých vrstvách na sebe. Čímž lze dokonale kopírovat předem připravený model, a to nejen kvalitně, ale třeba i s pouhým minimem odpadního materiálu.

3d tiskárna

Na tuto firmu se tedy mohou obracet podniky, které tuto technologii používají k vytváření prototypů před sériovou výrobou, ale i ty, které právě s využitím tohoto tisku bezprostředně produkují své finální výrobky. Na své si tu však klidně přijde i ten, kdo by chtěl využít tuto technologii k propagování sebe a svých výrobků před potenciální klientelou, ten, kdo potřebuje zhotovit nějaký dnes už nevyráběný díl a podobně. Využití této technologie je tedy – jak vidno – velice rozmanité, dokáže uspokojit leckoho.

Tuto službu si může zaplatit prakticky kdokoliv. A cena se tu odvíjí od toho, jakým má být konkrétní výrobek, z jakého materiálu má být zhotoven, jaké má mít vlastnosti, jak dlouho bude jeho výroba trvat. Ale výsledek vždy stojí za to.