Uber Technologies Inc. jsou americká nadnárodní společnost se sídlem v San Franciscu v Kalifornii jejíž produkt, mobilní aplikace Uber, se od svého vzniku v roce 2010 rozšířila do světa a vydělala Uber Technologies Inc. podle odhadu z roku 2015 neuvěřitelných 62,5 miliard dolarů. Roku 2014 společnost Klout vyhodnotila Uber Technologies Inc. jako 48. nejvlivnější firmu v Americe. Jméno samotné služby vychází ze slangového výrazu uber, který jde přeložit jako super, nějvětší nebo nejvyšší. Jméno je celkem výstižné, protože služba Uber dnes opravdu patří mezi jedny z největších a nejvýdělečnějších taxi služeb.
silnice v bangkoku
Uber z pohledu zákazníka
Uber nabízí alternativu ke klasickým taxi službám, kdy si zákazník jednoduše přivolá taxi pomocí aplikace Uber ve svém smartphonu a trasu řidiče poté může sledovat online.  Hlavní výhody, které Uber nabízí oproti taxi službám je už zmiňovaná možnost online sledování svého vozu. Především pak ale láká zákazníky na nižší ceny než taxi, kterých dosahuje právě tím, že řidiči Uberu nejsou profesionály, využívají své vlastní vozidla, nebo vozidla svých flotil, a nemají Uber jako svou hlavní obživu ale jen jako přivýdělek. 
držení mobilu
Uber z pohledu řidiče
Stát se řidičem Uberu je poměrně jednoduché a může jím tedy být potenciálně téměř každý. Podmínky jsou následující: Věk 21 let a samozřejmě poskytnutí dokumentů jako občanský průkaz, řidičský průkaz, čistý výpis z trestního rejstříku, průkaz řidiče taxislužby, takzvaná žlutá karta, a nakonec osvědčení z místopisu. Uber také pomůže potenciálním řidičům se sehnáním vozidla či jim dává možnost připojit se k jedné z flotil řidičů. Flotily za vás vyřeší veškeré papírování a často vám také budou moct půjčit automobil. Flotily toto ale samozřejmě nedělají zadarmo a strhávají si z vašich výdělků určitou procentuální sazbu. Pro spoustu lidí tedy představuje Uber a obzvlášť jeho systém flotil snadný způsob, jak si přivydělat.