Dopřát si čerstvé a kvalitní potraviny, by mělo být samozřejmostí. Bohužel ne vždy tomu tak je. Z obrovské nabídky zboží jsme občas docela zmatení a někdy ztrácíme přehled, co si vlastně koupit. Bedlivě studujeme etiketami polepené potraviny. Buď zjistíme, že jsou v naprosté bio kvalitě a zaručeně bez éček nebo se potravina naopak éčkami jen hemží, ale zase je za příznivější cenu. Co teď? Když vyřešíme první dilema, kterou z těch dvou výše uvedených potravin zakoupíme, jestli tu bio nebo raději tu levnější variantu, v tu ránu stojíme před další otázkou. Máme si koupit český výrobek nebo raději sáhnout po tom vyrobeném v zahraničí?
vystavené banány.jpg

Patrioti, to v tom případě budou mít jednoduché. Sáhnou po zboží tuzemské. Váhaví střelci, ještě než se rozhodnou, asi chvíli postojí před regálem naplněným zbožím.
vozík u lednice.jpg

Pak je zde ještě další skupina lidí, která pro jistotu, aby výběrem nepochybila, vydá se za nákupy do sousedních zemí. Hitem posledních let je nakupování potravin v Polsku a Německu. Kvalita zboží je prý s našimi potravinami nesrovnatelně lepší a pořizovací cena je příznivější. Podle testů bylo potvrzeno, že Češi za nákupy potravin zaplatí opravdu více než Němci. Zhruba o jednu třetinu. Kvalita zboží se u některých druhů liší, ale určitě není potřeba české potraviny zatracovat. Jestli nemáte možnost za nákupy do Německa vyrazit sami, nemusíte si zoufat. Na internetu naleznete zprostředkovatele, který vám nákup zajistí. Vše funguje formou klasického e shopu. Vyberete si zboží a pak už jen čekáte, až vám ho firma doručí.
máslo s bylinkami.jpg

Jak je to s nákupem Polských potravin? Co se týká financí, nákupy v Polsku se vyplatí. Zvlášť pokud se rozhodneme pořídit levněji oblečení a kosmetiku. Potraviny jsou v Polsku také o poznání levnější. V tomto případě, ale není od věci, zaměřit se na kvalitu. Polské potraviny získali špatnou pověst, díky provaleným aférám v minulosti. Lidé jsou u nakupování polských potravin v současnosti obezřetnější.