Letní prázdniny jsou spojeny s krásným počasím, které přímo vybízí k vodním radovánkám. Pokud během nich zavítáte na jih Čech a budete mít chuť si svlažit rozpálené tělo, máme pro vás několik tipů.

Přírodní koupání

Toho nabízí okolí jihočeské metropole spoustu. Přece jen se jedná o kraj rybníků, těžby písků a z toho plynoucích zatopených pískáren. Mezi nejoblíbenější vodní plochy patří pískovny v okolí Třeboně. Z Budějovic se sem dostanete autem za slabou půlhodinku a to za tu krásně čistou vodu určitě stojí. Nejznámější jsou nedaleko obce Majdalena či u Suchodola nad Lužnicí. Konkrétně můžeme zmínit například pískovnu Tušť. Ale navštívit můžete minimálně desítku dalších, jelikož v této oblasti se těžil písek a bývalé lomy jsou zatopeny.
slalomová dráha na řece
Na Třeboňsku stojí za to navštívit i některý z místních rybníků – například Staňkovský. Rybníky jsou ale i v bližším okolí Budějovic. Oblíbený je třeba Mrhal v Rudolfově (cca 10 km), Mydlák u Zlivy (asi 15 km) či Štilec u Kamenného újezdu (do 10 km). Dalším vyhledávaným rekreačním rybníkem je Bezdrev, na jehož březích leží i zoologická zahrada Ohrada u Hluboké nad Vltavou.
Jestliže vám nevadí řeka, určitě oceníte malebný prostor kolem jezů na řece Malše. Malý jez leží u fotbalového hřiště v areálu zvaném „Koháč“. Zhruba 500 m proti proudu je Velký jez a o další kilometr dál pak jez u Špačků, který nabízí i další sportovní vyžití v podobě tenisových kurtů.
plachetnice na jezeře

Umělá koupaliště

Pokud holdujete spíše čistější vodě a především dnu bez bahna, zkrátka umělým vodním plochám určeným přímo ke koupání, pak určitě navštivte venkovní plovárnu přímo v centru města České Budějovice. Nabízí jak plavecký 50 metrový bazén, tak dětské brouzdaliště, skluzavku, tobogán a další vodní atrakce, které ocení zejména vaše ratolesti.
Další, nově vybudovaný, plavecký areál se nachází v obci Borek, která tvoří okraj metropole. Za příjemné vstupné dostanete koupání v moderních bazénech neotřelého stylu. Je zde i výborná restaurace. Moderní areál nabízí také Hluboká nad Vltavou.