Jestli si chcete zahradu zpestřit zajímavými a téměř bezúdržbovými rostlinami, zvolte některý druh okrasných trav.
Okrasné trávy budou zajímavým doplňkem jiných rostlin a zahradu vám budou zdobit po celý rok. Můžete je využít jako solitéry nebo jako doplňkovou rostlinu. Díky různým velikostem a zbarvením se hodí ke všem kombinacím s jinými rostlinami.
kapička rosy
Trávy se hodí pro moderní zahrady i pro zahrady uzpůsobené v jiném stylu.
Asi klasickou a nejvíce impozantní trávou je Pampová tráva, jinak také Kortadérie. Je to jedna z nevyšších trav, proto bude nejlépe vynikat, pokud ji vysadíte jako solitéru. Určitě svým vzhledem zaujme na první pohled. Dávno už nemusíte tuto trávu pěstovat jen s bílým květenstvím. V zahradnictvích najdete i exempláře s růžově kvetoucími klasy.
Na rozdíl od ostatních trav, této trávě musíte věnovat trochu více pozornosti a péče. Bude to, ale stát zato. Už při koupi sazenice kortadérie, dbejte na to, aby vypadala zdravě a svěže. Nemá ráda přílišné zamokření, půda jim vyhovuje obohacená o kompost a trochu písku. Stanoviště preferuje slunečné. Na zimu trávu nestříhejte, ale její suché stvoly svažte do copu. Sestřih proveďte až na jaře. Mladé sazenice snesou zimní přikrývku.
Mezi další ozdobné a tentokrát bezúdržbové trávy patří Ozdobnice čínská.  Pro úspěšné pěstování jsou dvě hlavní kritéria.
konec trávy
Propustná, mírně vlhká půda a slunce nebo polostín. Ozdobnice je příčně pruhovaná, na některých listech najdete bílý svislý pruh, právě toto zbarvení jí zajistilo oblibu. Při vyhovujících podmínkách může vyrůst až do dvou metrů.
Z nižších trav bude ozdobou zahrady Dochan psárkovitý. Také se mu říká vousatec pro zajímavé květenství ve tvaru ocásků. Jako většina trav má ráda slunečné stanoviště a propustnou půdu. Stejně jako ostatní ozdobné trávy ji na zimu svažte do copu a střih proveďte až na jaře.