Peníze a lidé prostě patří k sobě. Peníze by bez lidí rázem pozbyly smysl své existence, protože je nikdo kromě nás vlastně vůbec nepotřebuje, a lidé bez peněz jsou rovněž v situaci, kdy se cítí beznadějně a bezvýznamně. Protože my lidé bez peněz zkrátka existovat nemůžeme. Potřebujeme je, abychom měli v jejich podobě potvrzení o své movitosti, a jsou nám potřeba k tomu, abychom jimi financovali všechno to, bez čeho se nedokážeme obejít a co se nedá lehce pořídit nějakým bezplatným způsobem.

Ovšem někdy peníze utratíme dříve, než by bylo záhodno, a někdy je ani nedáme v dostatečném množství dohromady. A to zejména tehdy, když jich na něco potřebujeme velké množství. A co když my lidé potřebujeme dejme tomu spoustu peněz na pořízení si vlastního obydlí nebo na nějaké jiné nákladné záležitosti? Kde je tak najednou vzít?

dvě mince

Zdá se to pomalu nemožné, že by člověk dokázal dost rychle dát tak velké peníze dohromady. Ale nemožné to není. Lze přece přepadnout banku nebo si vzít hypotéku. A je samozřejmé, že z těchto dvou možností je nebankovní americká hypotéka nesporně tou lepší volbou. Protože je legální a je pro každého, kdo se za ni dokáže zaručit zástavou nemovitosti, jistotou.

Ano, je to tak. U podobné nebankovní hypotéky nemusí nikdo komplikovaně dokazovat, že zvládne při svých příjmech splácení, obejde se to tu i bez registrů dlužníků neobsahujících žádné nežádoucí záznamy. Chce to jen mít nemovitost, aby se zaručilo její zástavou splácení, a pak už každý dostane i učiněný ranec peněz, s nimiž se dají zvládnout i obrovské výdaje.

čtyři mince

A tak si lidé takovou hypotéku zvolí, když chtějí třeba někde bydlet ve vlastním, nebo když chtějí na luxusní dovolenou, potřebují nutně vyplatit své exekuce či uhradit dluhy… Ve všech těchto případech se prostě nebankovní hypotéka hodí. A je dobře, že tu tato je.