Hypotéka je jakýmsi pomyslným milníkem, vstupe do dospělosti. Pravděpodobně to bude jeden z největších životních závazků, ke kterému se kdy vůbec uvážeme. Je to vcelku pochopitelné, jen málokdo kolem třiceti let má našetřeno tolik, aby si mohl financovat vlastní bydlení ze svých úspora, tudíž se většina z nás uchýlí k jedinému možnému východisku-hypotéce.

čtení smlouvy

Pokud tedy i vy přemýšlíte, že život v pronajatém bytě pro vás nebude to pravé ořechové a raději byste uvítali trochu volnosti a jistoty, je vlastní bydlení tou správnou volbou. Vůbec nezáleží, zda nakonec zakotvíte ve vlastním bytě v centru nebo vysněném domečku obklopeni přírodou. Vlastní nemovitost je jakousi jistotu, po které mnozí z nás tolik touží. Financování vlastní nezávislosti a jistoty však nemusí být vždy jednoduché. Kdy je tedy ten správný čas na hypotéku, jak jí správně vybrat a u které společnosti?

Chcete hypotéku? Ideálně do 35 let!

V bankovní světe existují na vše striktní měřítka, které přesně definují, kdo je cílovou skupinou jejich produktů. Pokud o hypotéku budete žádat těsně po škole, s malým příjmem a s nejasnou budoucností, pracovník banky na vás bude koukat trochu skrz prsty. To platí i v případě, kdy o hypoteční úvěr zažádáte o třicet let později, sice se stabilní prací, ale s vidinou, že za pár let budete pro všechny spíše přítěží než spolehlivým plátcem hypotéky. Výhrou tedy není příliš nízký, ale naopak vysoký věk. Pokud se vám tedy podaří do banky zavítat mezi 26 až 35 lety, budete pro banku v tomto ohledu žadatel s nejlepšími předpoklady pro získání hypotéky.

podpis smlouvy

Někdy však i v produktivním věku nejsme schopni dosáhnout na některé podmínky pro získání hypotéky. Jedním z nich může být i pravidelný měsíční příjem, který ne každý žadatel může doložit. V takovém případě se možná vyplatí poohlédnout se i v jiném sektoru, než je ten bankovní. Slyšeli jste už o americké hypotéce bez doložení příjmů Fahd.cz?