Vůně domova

Vybavujete si ještě Vánoce u rodičů nebo třeba u babičky? Plné misky všeho možného domácího cukroví, vzduch provoněný vanilkou a hřebíčkem a vy s pusou od džemu? Proč si tyto chvíle nepřipomenout? Pečení cukroví totiž vůbec nemusí vůbec znamenat hodinu u sporáku nebo nějaké složité pečení. Spoustu parády uděláte i s pár jednoduchými druhy, a nezabere vám to více než jedno odpoledne.

 vánoční perníčky

Děti se zblázní

Že se vám nechce, nemáte čas nebo vás pečení vlastně ani moc nebere? Snad vás přesvědčí, až uvidíte rozzářené oči vašich dětí nebo vnoučat. Možná si myslíte, že vaše tabletem a počítačem posedlé teenagery kusem těsta nezaujmete, ale zkuste jen vytáhnout cukr a mouku, a v okamžiku je máte za zády. Nechte je vyvalovat, vykrajovat a zdobit. Ti menší si procvičí jemnou motoriku, ty větší si zase při odměřování nenásilně potrénují váhy objemy.     

A všichni společně si před Vánoci užijete trochu rodinného klidu a pohody, což v předvánočním stresu jistě ocení. Jen se připravte na to, že krabice na skříni může v některých členech rodiny vzbudit netušený akrobatický talent, a cukroví se začne nevysvětlitelně ztrácet i ze zamčené komory. 
sladké hvězdičky

Co péci

A co vlastně péci? Rozhodně se nemusíte pouštět do patnácti složitých druhů. Na internetu najdete spoustu tradičních i neobvyklých receptů. Z těch zavedených zkuste třeba perníčky. Že nezměknou? Zkuste některý z receptů na rychle měkké perníčky. Nabízí se i linecké nebo vanilkové rohlíčky. Pokud péci nemůžete nebo nechcete, otestujte některý z nepečených druhů. Domácí „Rafaello“ z kokosu a mandlí, nejrůznější cukroví z medu a sušeného ovoce, nebo třeba ovoce v čokoládě. Možností je nekonečně, a při výrobě si užijete spoustu zábavy.

 

Zapomeňte letos na kupované cukroví, a vyrobte si vaše vlastní. Jen se připravte na to, že jakmile jednou začnete, začnou se nenápadně trousit členové domácnosti s požadavky na svoje favority. Tak vzhůru do toho.