Na začátek je nutné podotknout, že pokud máte s dodržováním pitného režimu určité problémy, není důvod se hned vzdávat předem, protože si myslíte, že svou obavu nemáte šanci překonat a pitný režim začít konečně dodržovat. Není to pravda. Možná vám bude stačit jen se přenést přes několik malých kroků k tomu konečně velkému – tomu, že se naučíte pravidelně hydratovat své tělo a nezanedbávat ho. Cesta k tomuto těžkém rozhodnutí může být dlouhá a plná překážek, proto na sebe nestavte vysoké nároky. Mnohem jednodušší bude spokojit se i s malými úspěchy, které vás budou v průběhu celého procesu provázet.

Sklenice vody

Radujte se z každé chvíle, kdy si například během náročné a dlouhotrvající pracovní doby vzpomenete na to, že byste si mohli vzít do rukou lahev s vodou a napít se. Pokud tak učiníte, jste na dobré cestě. Věřte tomu nebo ne, ale na světě jsou bohužel i lidé, jejichž pitný režim sestává z opravdu malého množství tekutin https://www.emimino.cz/diskuse/kolik-vypiji-tekutin-vase-8-9mesicni-miminka-77651/ a nezřídka se poprvé napijí až s pocitem opravdové žízně. Tímto krokem ale svému tělu ani soustředění nemáte šanci pomoci, spíše naopak. Dehydratované tělo se vám dříve či později prostě připomene, a nikdy nevíte, v jaké míře to zrovna bude.

Kapka vody

Menší bolest hlavy se díky dnes všudypřítomné zátěži může překlenout do mnohem bolestivější migrény, která vám náročný pracovní koloběh nejspíš pořádně naruší. Na těle se malé zásobování tekutinami dokáže prostě a jednoduše opravdu podepsat. Nejen člověk to má ale s pitím těžké. Samotná výroba nádob, ve kterých se k vám nápoj nakonec dostane, není zcela jednoduchá a zahrnuje používání mnoha speciálních přístrojů, o kterých ani možná nevíte, že existují např. Magnum Optimum Hooper Schoellerallibert. A dopravit nápoj ke konečným zákazníkům mnohdy také není úplně nejjednodušší. Nebojte se toho, že se nedokážete naučit pít pravidelně. Pravdou je, že to možná nepřijde hned. Ale věřte tomu, že tento úkol je splnitelný a vy si s ním dokážete poradit.