Snadné řízení

Při stěhování a jiných akcích potřebujeme převést snadno spoustu věcí, přičemž osobní auto je v řadě případech prostě malé. Třeba takové kombi má kufr často slušný, ale na takový gauč to stále nestačí. Navíc bychom museli jet několikrát tam a zpátky, což žere čas a zároveň peníze, protože pohonné hmoty nejsou rozhodně zadarmo. Kde ji vzít? Takové firmy ji mají často zakoupenou, protože se jim vyplatí a třeba dělníci můžou jezdit na stavbu i s potřebný vybavením.

červená dodávka

Nám se však třeba pro pár akci za rok nákup nevyplatí, a proto nám postačí zapůjčení. Nemusíme se ničeho bát, protože s dodávkou můžeme jezdit, pokud vlastníme řidičské oprávnění B. Ze začátku si budete muset zvykat na jiný posed, jízdní vlastnosti, a především větší rozměry. Pamatujte na to, že má zpřevodování do síly. Potrápit umí i boční vítr. Rozměry mají také vliv na to, že v příliš vysoké rychlosti můžeme s přední nápravou dostat smyk, takže přizpůsobte rychlost.

Dávejte pozor na půjčovnu

Jistě si nechcete půjčit dodávku, která se už od pohledu rozpadá, je tu už pokročilá koroze a tak dále. Jezdit s takovým naloženým vozem není bezpečné, přičemž u těch starších se často podepíše, když s nimi nebylo zacházeno dobře a jezdili třeba přetěžované. Půjčovna dodávek se o své vozy stará, a proto si můžete být jisti, že jsou v dobrém stavu a můžete s nimi vyrazit klidně na dlouhou vzdálenost s naloženým nákladovým prostorem. Zapůjčením si zaplatíme u denního pronájmu 500 Kč za den a za každý další kilometr si připlatíme korunu a půl.

dodávka na cestě

Každý vůz má dálniční známku, díky čemuž se nám hodně urychlí přesuny na delší vzdálenosti. Vozy mají i havarijní pojištění, což je u půjčoven zapotřebí, protože nikdy nevíme, o se může přihodit. Pro půjčení si s sebou vezměte dva doklady totožnosti a 5 000 Kč navíc, s kterými zaplatíme vratnou kauci. Jestliže podnikáme, tak ještě výpis z obchodního rejstříku, aby se půjčovna vyhnula možným problémům.