Když se na trhu objevily první vysavače firmy Electrolux, byl to převratný čin, který výrazně promluvil do úklidových prací v domácnostech, hotelích či kancelářích. Hospodyňkám a pokojským usnadnil namáhavou fyzickou práci, ale technický pokrok jde dál a dnes už na ruční vysavač nepohlížíme jako na nějaký technický zázrak. Mnohým z nás jde o to práci ještě více ulehčit a zautomatizovat tak, abychom mohli svůj čas využít i jinak, smysluplněji a efektivněji.

krásný bazén v exteriéru

Automaty šetří čas

A právě čas je tou největší devizou poloautomatických i plně automatizovaných vysavačů do bazénu, jenže nesmíme zapomínat na naše fyzické tělo a jeho kondici. Druhou stranou mince robotizace a automatizace je totiž sklon k lenivosti a odmítání fyzického pohybu, měli bychom si tento rozpor uvědomit a fyzickou práci či pohyb zařadit mezi naše životní priority. Není ovšem nutné přímo běhat v tretrách po atletické dráze nebo zvedat těžké činky v uzavřené posilovně, stačí se hýbat pravidelně a v rozumných mezích, provozovat kupříkladu turistiku, jízdu na kole, plavání, chodit více pěšky a méně jezdit autem, chodit do schodů a vůbec chůzi věnovat více svého volného času.

venkovní bazén

Možná vám to bude připadat hloupé, ale i docela obyčejný ruční nástavec na teleskopické tyči pro odsávání nečistot v bazénu vám pomůže zlepšit kondici a vylepšit náladu. Tento pohyb je totiž skvělý pro zpevnění bederních svalů, posílení krční páteře, ramen, břišního svalstva a tyto partie bývají ochablé častým ježděním v autě a sedavým zaměstnáním. Pokud jste přece jen fandové do automatických strojů, vyměňte si s nimi alespoň občas své pozice a vysávejte dno zahradního bazénu, v přeneseném významu silou svých paží, je to práce na čerstvém vzduchu, je velmi jednoduchá, takže si vyčistíte hlavu, může vám pomáhat od stresu a každodenních starostí.