Proč si však své obydlí jaksepatří nezútulnit? Pojďte se se mnou podívat jak na výrobu překrásné dekorace krok za krokem. Ve vaší ložnici vykouzlí tu správnou romantickou atmosféru a usínání za zvuků deště, dopadajícího na střechu nad hlavou, dodá ten správný šmrnc, v dětském pokojíčku se zase bude hezky vyjímat převážně princeznám s hlavou v oblacích. Ale také malí rytíři a krotitelé draků jej zcela určitě ocení! Příprava je jednoduchá a výsledek vypadá opravdu stylově!
mraky a žárovky
Na výrobu potřebujete:
· Papírový lampion s provázkem („ouško“ lze nahradit rybářským vlascem)
· Vatu, nebo duté vlákno
· LED svítidlo
Příprava v jednoduchých krocích:
1. Za pomoci tavné pistole připevněte k lampionu chomáčky vaty – vůbec nevadí, jestli je vaše práce nerovnoměrná, naopak, je přímo účelová, protože čím více „hrbolů“ na kulaté lucerně vytvoříte, tím „mrakovitěji“ ve výsledku bude působit!
2. Vložte na dno lampionu LED světlo.
3. Zavěste si lampion, kamkoliv chcete.
Máte-li chuť si s lucernou ještě více pohrát, můžete ji dodatečně dozdobit. Můžete nechat z lampionu svítit bodová světélka, které evokují kapky, anebo můžete spodek lampy nabarvit na šedo, aby vypadala jako skutečný bouřkový mrak. Doporučujeme barvu míchat – krásně to vypadá, když je oblačná šeď místy zbarvena do modra a místy když má červený, fialový anebo tyrkysový podtón. Barvu aplikujte houbičkou anebo štětcem tak, že ji budete zlehka a opatrně otiskávat na vatový podklad. Příjemnou zábavu!
kreslení v oblacích
ZAJÍMAVOST na závěr: s interaktivní „bouřkovou“ lampou přišel na trh americký designer Richard Clarkson, který svůj projekt, jménem „The Cloud“ (Mrak), vybavil nespočtem diod, pohybových senzorů, čidel, mikrofonů, reproduktorů a světel. Mrak proto bliká, bouří, reaguje na světlo v místnosti a je různě podkreslený romantickou hudbou. Taková dekorace vás však přijde zhruba na 67 000 korun.