Stahování videí z internetových serverů jako například YouTube či Vimeo je něco, co dělá mnoho lidí. A je to pochopitelné, koneckonců nechtějí riskovat, že jejich oblíbený kousek bude smazán. Na to samozřejmě reagují i programátoři, kteří přichází se stále lepšími verzemi stahovacích programů.

Ty se obvykle vyskytují ve dvou typech: klasický, který stáhneme a nainstalujeme, či online verze, kde je program součástí dané webové stránky. Je jasné, že tato druhá varianta je bezpečnější a rychlejší. Je tedy otázkou, zda se nám skutečně vyplatí stáhnout a nainstalovat například Vimeo video downloader Stahuj videa.

scrabble se sociálními sítěmi

Abychom na tuto otázku mohli odpovědět, je potřeba si uvědomit plusy a minusy takovéhoto počinu. Tím hlavním je samozřejmě bezpečnost.

Musíme si uvědomit, že žádný z těchto programů není přísně vzato legální, neboť tyto servery nedovolují, aby byl jejich obsah stahován. A to se týká i videí. Důvodem je samozřejmě ochrana uživatelů, ale také fakt, že právě za návštěvu dostává jak server, tak případně i autor videa peníze.

logo sociální sítě Vimeo

To samozřejmě znamená, že žádný z těchto downloaderů není stoprocentně bezpečný, a s jeho stažením vždy riskujeme i stažení a instalaci viru. Toto riziko můžeme samozřejmě snížit pomocí aktivního a aktualizovaného antivirového programu a také přečtením recenzí jak na daný program, tak i na jeho tvůrce.

Dále musíme uvážit, že takovéto programy mohou zabrat i poměrně velké místo na disku. Často také nefungují, pokud je nenainstalujeme tam, kam chtějí, tedy na pevný disk C. Jeho kapacita je však omezena. Je tedy potřeba si uvědomit, kolik jej budeme potřebovat, a zda vůbec jej máme dostatek.

Samozřejmě jsou zde i výhody. Jednou z nich je například fakt, že nám umožňuje stáhnout více videí najednou. A to se hodí, pokud si například tímto způsobem stahujete například epizody k u nás doposud nevydanému seriálu. To značně sníží čekací dobu, což se rozhodně vyplatí.